Pila ohrada

+420491421892

Lesy města

+420491426688

Přednosti topení dřevem

Čím dál více lidí v současnosti využívá přednosti tradičního topení dřevem. Hlavními důvody tohoto trendu jsou vzrůstající ceny za plyn a elektrickou energii a zvýšený zájem o ochranu životního prostředí. Ale to nejsou jediné důvody:

  • Dřevo je nejlevnější palivo
  • Topení dřevem je ekologicky šetrné
  • Dobrá výhřevnost
  • Alternativní zdroj tepla
  • Nenáročné skladování a snadné zacházení
  • Zpracování a dopravu dřeva nechte na nás!

Dřevo je nejlevnější palivo

Plyn i elektrická energie se v posledních letech neustále zdražují a proto se skutečně vyplatí přemýšlet o alternativním, levném a ekologickém tepelném zdroji, kterým dřevo bezesporu je. Dřevo je v současné době jednoznačně nejlevnějším tepelným zdrojem - palivem!

Topení dřevem je ekologicky šetrné

Topení dřevem patří mezi ekologicky šetrné způsoby vytápění. Dřevo se totiž řadí mezi obnovitelné zdroje a při jeho spalování neuniká do ovzduší takové množství škodlivých látek, jako například při spalování uhlí v tepelných elektrárnách, ze kterých odebíráme elektrickou energii. Využívání palivového dřeva nebo i jiných obnovitelných zdrojů bereme jako příspěvek každého z nás k zachování životního prostředí. Biomasa je zdrojem energií budoucnosti.

Alternativní zdroj tepla

Topení dřevem se dá použít i jako doplňkový zdroj při topení plynem či elektřinou. V případě kombinovaného topení se nemusí ráno vstávat. Je naprosto jedno, zda topíme v krbové vložce s krásným domácím efektem ohně, v krbových kamnech nebo kotli na ústřední topení.

Nenáročné skladování a snadné zacházení

Při topení dřevem je oproti ostatním palivům minimální odpad, který se dá ještě dále využít i jako hnojení. Ve srovnání s uhlím se palivové dřevo mnohem snáze a čistěji skladuje. Také manipulace se dřevem je snazší a čistější.
Skladování dřeva je poměrně nenáročné. Pokud byste však měli problémy se skladováním, nakupujte postupně a využijte skladovacího prostoru naší firmy.


Zpracování a dopravu dřeva nechte na nás!

Naštípané dřevo dovezeme až k Vám. Spokojený zákazník je pro nás prioritou, a proto dodáme zpracované dřevo k okamžitému použití.

Dobrá výhřevnost

Habr 100%
Dub 99%
Jasan, javor 92%
Bříza, olše 89%
Buk 80%
Borovice, modřín      73%
Smrk 70%

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas.

SouhlasímVíce informací