Pila ohrada

+420491421892

Lesy města

+420491426688

Úvod>Pila>OBECNÉ INFORMACE a ROZSAH SLUŽEB

OBECNÉ INFORMACE a ROZSAH SLUŽEB

V roce 1997 zahájila činnost přidružená dřevařská výroba - PILA OHRADA v Náchodě-Bělovsi za fotbalovým hřištěm, zbudovaná na místě bývalé skládky odpadů. Záměrem tohoto projektu bylo umožnit zpracování surového dřeva a poskytnout místním stavebním firmám a občanům kvalitní stavební řezivo a další široký sortiment dřevařských produktů.

Původního strojní vybavení pilnice představovala nově zakoupená linka na pracování surových kmenů - hranolová pila, rozmítací pila a zkracovací pila, později doplněná o menší katr. V současné době je již tato technologie odstraněna a nachází se zde rámová pila - katr o průchodu max. 40 cm, omítací pila, zkracovací pila a hoblovka. Novou technologii představuje v roce 2019 zakoupená úhlová překlopná pila fa. StrojCAD pro pořez sortimentů silnějších dimenzí. Další technologií je štípací automat na výrobu palivového dřeva fa. PEZZOLATO a další zařízení na výrobu palivového dřeva včetně nově instalované baličky od fa. POSCH. K manipulaci dřeva je využíván nakladač HON a VZV Desta. Rozvoz veškerých produktů a zboží zajišťujeme dopravním vozidlem MAN 5 t s kontejnerovou nástavbou, s širokou škálou kontejnerů a plošin včetně nové hydraulické ruky s drapákem na kulatinu s dosahem 11 m.

Hlavní výrobní programy jsou 2:

  • zpracování surového dřeva a pilařské kulatiny Pila je schopna vyrobit a dodat na zakázku kompletní krovy na různé druhy staveb a vyhovět tak požadavkům zákazníků.
  • výroba palivového dřeva v různých dřevinách a sortimentech

Naší snahou je obsloužit kvalitním produktem pokud možno každého zákazníka a pokrýt veškeré jeho potřeby spojené se dřevem či jeho zpracováním

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas.

SouhlasímVíce informací